Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası, 1888 yılından beri müşterilerine bankacılık hizmeti veren köklü bir kuruluştur. Bugün, Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışında birçok yerde şubesi ve milyonlarca müşterisi olan banka, müşterilerine farklı kanallar üzerinden işlem yapma olanağı tanıyor. Memurların ve diğer birçok çalışanın maaşlarının, emekli aylıklarının, üniversite öğrencilerinin KYK kredi ve burslarının Ziraat Bankası üzerinden yatıyor olması, bazı durumlarda Ziraat Bankası müşteri numarasını bilme zorunluluğu doğuruyor.

Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Bazı banka ve kredi kartları için geçerli olmak üzere, müşteri numaranızı Ziraat Bankası banka ve kredi kartlarına bakarak öğrenebilirsiniz. Banka ve kredi kartlarının ön yüzündeki 16 haneli sayının müşteri numaranızla bir ilgisi yoktur. Kart numaranızın yazdığı yerin hemen altında bir sayı dizisi varsa müşteri numaranızı oradan öğrenebilirsiniz. Sayı dizisinin orta kısmında yer alan rakamlar sizin müşteri numaranızdır. Sayı dizisindeki ilk 4 hane şube kodunuz, son 4 hane ek numaranızdır. Müşteri numaranızı internet ve telefon bankacılıklarında kullanabilirsiniz. Eğer kartta yazmıyorsa ya da emin olmak istiyorsanız, 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı yoluyla da müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Üstelik bunu günün 24 saati yapabilirsiniz.

Müşteri numarasını öğrenmek için bir diğer yöntem de bizzat şubeye gidip sıra numarası alarak vezneden öğrenmektir. Fakat daha kolay ve kısa yöntemler varken bu yöntemi uygulamak tavsiye edilir bir durum değildir.

Sonuç olarak Ziraat Bankası, müşteri numarasını öğrenmek isteyen müşterilerine elinden geldiğince yardımcı olmaktadır. Müşteri numarası özellikle internet bankacılığında hayati öneme sahip bir bilgidir. Müşteri numaranız sayesinde, internet bankacılığını kullanarak, şubeye gitmenize gerek kalmadan bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bankanın müşteri hizmetlerine ve resmi internet sitesine ulaşabilirsiniz.


Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Renkli Poğaça Tarifi Unutkanlığa iyi gelen bitkiler WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? 2018 KPSS Başvurusu Ne Zaman Olacak? KPSS Başvuru İle İlgili Bilgiler Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir? Hasan Sabbah Kimdir? Ve Haşhaşiler İle İlgili Bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil