Ziraat Bankasında Vadeli Hesap Açma

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Ziraat Bankasında Vadeli Hesap Açma

Ziraat Bankasında vadeli hesap açmak için öncelikle bankada bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekir. Hesabınız yoksa bu işlemi en yakın Ziraat şubelerinde veya internet şubesinde yapabilirsiniz. Daha sonra vadeli hesabınıza para yatırarak bu işlemi iki şekilde yaparsınız.

  • Birinci yöntem: Para yatırdıktan sonra müşteri temsilcisine danışarak vadesiz hesap açtırmak istediğinizi söyledikten sonra hesabınızı açacaktır.
  • İkinci yöntem: Para yatırdıktan sonra vadesiz hesabınızın internet bankacılığı tanımı yaptırın. Daha sonra bilgisayarda veya mobilde menü bölümünden vadeli hesap açmaya başlayın. Unutmayın, internet üzerinde açılan vadeli hesaplar birçok bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da daha avantajlıdır. Şubede açtıracağınız hesabın faiz oranına göre internet şubesinde açtıracağınız hesabın faiz oranı daha yüksek olacaktır.

Vadeli Hesaptan Paramı Ne Zaman Çekebilirim?

Bu hesaptan paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Fakat paranızı belirlenen vade (zaman) dolmadan çekecek olursanız mevcut faiz fırsatından bir dönemlik faydalanamayacaksınız. Bunun için yapmanız gereken, çok ihtiyacınız olmadığı müddetçe vadeli hesabınızdan para çekmeyin. Vadenin dolmasını bekleyin.

Vadesiz Hesap Nedir?

Vadesiz Hesap, bankalarda paranızı bulundurmak için açılan bir hesaptır. Yani paranızı bankaya yatırırsınız ve paranız orada öylece durur. Dilediğiniz zaman para yatırabilir, bankalardan veya bankamatiklerden para çekebilirsiniz. Bu hesabın amacı, paranızı daha güvenli yerde tutmak, internet üzerinde alışveriş yapmak, EFT veya havale yapmaktır. Paranızı yastık altlarından daha güvenli yerlerde saklayabilirsiniz. Vadesiz hesap fırsatını hemen hemen bütün bankalar tanımaktadır. Çoğunlukla kredi kartını kullandığınız banka sizden onay alarak aynı zamanda adınıza bir de vadesiz hesap açar.

Vadeli Hesap Nedir?

Bankalarca müşterilerine sağlanan ek gelir imkânlarından bir tanesidir. Vadeli hesap; günlük, aylık ve yıllık hesaplar olacak şekilde açılabilir. Bu tercih tamamen size bırakılmıştır.


Ziraat Bankasında Vadeli Hesap Açma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Note 8 Hakkında Tüm Bilmeniz Gereken Detaylı İncelemesi İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Teknikleri Kullanmalıyız? Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler Yeni Samsung Galaxy S8 Özellikleri Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler Hamilelikte Doktora Ne Zaman ve Ne Sıklıkla Gitmeli?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil